|
Рудницький, Т. М. Особливості розвитку конструкторських здібностей учнів 6-8 класів на заняттях з декоративно-ужиткового мистецтва [Текст] : дипломна робота / Т. М. Рудницький ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, інж.-пед. ф-т ; наук. кер. В. В. Сіменач. – Тернопіль, 2005.
Висвітлена методика навчання учнів роботи з соломкою, ознайомлення з основними технологічними прийомами плетіння з лози, відомості про інструменти та пристрої якими потрібно користуватися, а також висвітлення закономірності, психології вивчення художньої обробки матеріалів. ... В роботі зроблені висновки про те, що психологічною основою розвитку конструкторських здібностей є узагальнення розумової діяльності, самостійності та гнучкості мислення учнів. Заняття в гуртку носять продуктивний характер, що дозволяє формувати учням не лише потрібні уміння та навички, але й вирішувати проблему виконання деяких виробничих завдань. Під час організації навчальної діяльності учнів відбувається підвищення якості знань і трудових вмінь.
Ключові слова: Конструкторські здібності, декоративно-ужиткове мистецтво, творче мислення, гурток "Робота з соломкою та лозоплетіння", художня обробка матеріалів.
|