Р60 |
Родіна, Н. В. Індивідуально-особистісні особливості менеджерів середньої ланки в кризових ситуаціях: психодинамічний підхід [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. психол. наук : 19.00.01 - загальна психологія, історія психології / Родіна Наталія Володимирівна ; Південноукраїнський держ. пед. ун-т ім. К. Д. Ушинського. – Одеса, 2005. – 20 с.
Дисертацію присвячено вивченню провідних індивідуально-особистісних особливостей менеджерів середньої ланки як чинників, що обумовлюють їхню поведінку в кризових ситуаціях в парадигмі психодинамічного підходу.
У роботі здійснено теоретичний аналіз проблеми вивчення психологічних характеристик менеджерів у контексті антикргоового менеджменту. У якості теоретичної моделі, що дозволяє вивчати особливості поведінки менеджерів у кризових ситуаціях обрано модель структури особистості, яка складається із кількох рівнів - несвідомого, того, що суб'єктивно переживається та декларативного. Набуває розвитку теоретичний концепт "Его-заломлення", як функція, що перетворює взаємодію ситуаційних факторів та структури особистості на поведінкові реакції.
Обґрунтовано адекватність застосування психодинамічного підходу для вивчення феноменів, що знаходяться у несвідомому особистості та регулюють її поведінку у кризових ситуаціях.
Побудовано психологічні профілі менеджерів середньої ланки, виходячи з виявленої у дослідженні структури їх провідних індивідуально-особистісних особливостей, Із врахуванням статі, віку, освіти, стажу роботи, сімейного статусу, кількості дітей у сім'~ ї. порядкового номеру народження, кількості братів і сестер. Особливу увагу приділено порівняльному аналізу індивідуально-особистісних особливостей менеджерів середньої ланки комерційних та державних структур. Проведено класифікацію кризових ситуацій. Розроблено рекомендації щодо підготовки менеджерів середньої ланки до діяльності у кризових ситуаціях.
Ключові слова: менеджер середньої ланки, криза, кризова ситуація, індивідуально-особистісні особливості, психодинамічний підхід, проективні методи, механізми психологічного захисту, копінг-стратегії.
|