|
Рубленик, О. Г. Відділ Polypodiophyta у флорі Тернопільської області, видовий склад, розмноження у культурі та практичне використання [Текст] : дипломна робота / О. Г. Рубленик ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, хім.-біол. ф-т ; наук. кер. Р. Л. Яворівський. – Тернопіль, 2006.
У роботі розглянуті питання вивчення тих видів відділу Папоротеподібні, що згідно літературних даних та результатів власних експедиційних досліджень лісових фітоценозів зростають в умовах природної флори Тернопільської області. Встановлено, що у флорі області зростає 21 вид з даного відділу, що належать до 13 родів, 8 родин та 2 порядків. Подано їх коротку ботанічну характеристику з вказівками народних назв, типових місцезростань виду, часу його введення у культуру, стійкості до хвороб та шкідників, загального поширення у світовій флорі, способів розмноження та господарського значення.
Значну увагу приділено питанням розмноження папоротей в умовах культури та можливостям їх більш ефективного використання для потреб озеленення. Встановлено, що в процесі зберігання першими руйнуються зелені пігменти, а отже вміст їх може характеризувати ступінь життєздатності спор.Детально проаналізовано можливості практичного використання представників відділу Polypodiophyta.
Ключові слова: відділ Папоротеподібні, Тернопільська область, гаметофіт, спорофіт, вегетативне та спорове розмноження, життєвість спор.
|