|
Тарарак, О. В. Рецепція Ґете у російській літературі кінця ХІХ - початку ХХ століть [Текст] : дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 - порівняльне літературознавсво / Тарарак Олександр Валентинович ; Харківський нац. пед. ун-т ім. Г. С. Сковороди ; наук. кер. О. А. Андрущенко. – Х., 2006. – 192 с. – [+Електронний варіант]. – Бібліогр.:с. 180-192.
Дисертація присвячена рецепції Ґете у російській літературі кінця XIX - початку XX ст. Дослідження вперше дає можливість оцінити роль та місце Ґете в становленні естетики російського символізму й російської релігійної думки. Рецепція Ґете в російській літературі тієї пори значною мірою відбиває особливості й протиріччя російської літературної й суспільної думки та культурної ментальності, а переклади його творів на російську мову свідчать про прагнення переосмислити досвід минулого, наблизити Ґете до релігійно-філософських шукань епохи.
Процес творчої та теоретичної рецепції Ґете був пов'язаний із внутрішньою еволюцією кожного з письменників-символістів, про яких йдеться у роботі. Вони зверталися до Ґете на різних етапах свого творчого шляху, писали про нього в літературно-критичних статтях і перекладали його твори, відгукуючись на ювілейні дати, статті своїх однодумців або опонентів, вели творчий діалог з попередниками та сучасниками.
Ключові слова: рецепція, контакти, взаємодія, переклад, ускладнення, символістський дискурс, міфологізація.
|