|
Косінська, Н. М. Власні імена у фольклорних текстах [Текст] : дипломна робота / Н. М. Косінська ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, філолог. ф-т ; наук. кер. Г. В. Бачинська. – Тернопіль, 2009.
У дипломній роботі проаналізовано власні імена різноманітних збірок українських пісень, частота їх фіксацій у фольклорних текстах, варіантний їх вияв, кількісна репрезентація імен у залежності від виду обрядових пісень.
Глибоко проаналізувавши зміст пісень, дипломниця робить висновок, що першоосновою виникнення пісень була їх магічність. Весільні та родинно - побутові пісні первісно були покликані напророкувати пойменованій особі щастя і добру долю. Проведено етимологічний аналіз чоловічої та жіночої підсистем фольклорного іменника, встановлена результативність продуктивності чоловічих і жіночих імен у різних видах пісень. У роботі розкрито специфіку фольклорних онімів як елементів двох систем: системи онімів та системи народної творчості, описано фольклорний іменник обрядового пісенного фольклору, зіставляючи його з результатами досліджень окремих регіональних ономастичних систем, виконаних на іншому фактичному матеріалі
Ключові слова : антропонім, антропонімійна система, апелятив, онім, ім'я, словотвірно-структурна модель
|