|
Тарасюк, О. І. Запилення і запліднення у деяких видів роду Salix L. за умов штучного виганяння гілок [Текст] : магістерська робота / О. І. Тарасюк ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, хім.-біолог. ф-т ; наук. кер. М. М. Барна. – Тернопіль, 2009.
Дослідження біології цвітіння, характеру запилення та різних аспектів ембріології видів родини Salicaceae має важливе значення філогенії, еволюції та систематики квіткових рослин.
Виходячи з цього, метою магістерської роботи було дослідження біології цвітіння, процесів запилення та ембріології видів роду Salix за умов штучного виганяння гілок. Об'єктами дослідження були: верба біла (Salix alba L.), верба ламка (Salix fragilis L.), верба трьохтичинкова (Salix triandra L.). Проведеними експериментальними дослідженнями встановлено, що календарні терміни початку і кінця цвітіння та процесу запилення, є непостійними і знаходяться у прямій залежності від дії кліматичних факторів. За штучного виганяння гілок процес цвітіння і запилення протікає вдвічі скоріше і становить: у S. triandra -14, у S. fragilis -15,5, а в S. alba L. - 17 діб. Виділено 6 етапів ембріогенезу: Е1, Е2, Е3, Е4, Е5, Е6.
Ключові слова: цвітіння, запилення, запліднення, ендоспермогенез, ембріогенез.
|