|
Петрочко, М. П. Українська народна картина: фольклорні та етноісторичні аспекти і функції образів [Текст] : дипломна робота / М. П. Петрочко ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, інституту мистецтв. фак. ; наук. кер. І. І. Пацалюк. – Тернопіль, 2011.
У дипломній роботі теоретично узагальнено особливості народної картини у її історичному та сучасному аспекті.
З'ясовано, що народне мистецтво у проявах народної картини має багатовікову історію, на сьогодні, поширене по усій території України. Його суть полягає у своєрідній, складній, притаманній народному мистецтву, символіці образів. Досліджено особливості народної картини як виду мистецтва, генезис та загальний стан розвитку її в Україні, проаналізовано фольклорні та етноісторичні аспекти походження образів на прикладі народних майстрів, її вплив і значення образів як чинника формування національно-культурної свідомості народу. Конкретизовано вплив народної картини на українське мистецтво. Охарактеризовано та впроваджено у матеріалі виконання живописного твору через аналіз символіки та образності української народної картини.
Ключові слова : народна картина, народна ікона, козак Мамай, колорит, образ, міфологічна пам'ять, народний розпис, народний примітив, символізм, композиція, малюнок, стилізація, символ, народна техніка, національно-культурна свідомість.
|