|
Пилипчук, С. В. Потенціометричне дослідження реакції між Fe2+ і Cu2 [Текст] : дипломна робота / С. В. Пилипчук ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, хім.-біол. ф-т ; наук. кер. А. Г. Ахметшин. – Тернопіль, 2011.
Потенціал системи Сu2+/Cu+ зростає із збільшенням концентрації бромідів до 4м/л до величини 0,732В ; Із підвищенням рН розчину до5,5 потенціал системи Fe3+/Fe2+ понижується до 0,4В. При цьому потенціал системи Cu2+ /Сu+ практично не змінюється; Подальше зростання рН, за літературними даними, також призводить до зниження потенціалу системи Fe3+/Fe2,але в цих умовах відбувається значний гідроліз солей не лише тривалентного, але і двовалентного Феруму, що призводить до погіршення Підвищення температури швидше призводить до зменшення Red/Ox потенціалу систему Fe3+/Fe2+ внаслідок посилення гідролізу солей тривелентного Феруму. Крім того підвищення температури пришвидшує проходження Red/Ox процесу Cu2+ /Сu+. Розроблено умови кількісного потенціометричного визначення Fe2+ за допомогою розчинів Cu2+ як титрантів
Ключові слова : окисно-відновнияй потенціал, потенціометрія, рівняння Нернста, комплексоутворення, реакція осадження, гідроліз.
|