|
Мамчур, М. Т. Пізнавальні особливості журналістських текстів на сторінках видань "Вільне життя плюс" та "Нова Тернопільська газета" (2010 р.) [Текст] : дипломна робота / М. Т. Мамчур ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, філол. ф-т ; наук. кер. Н. Л. Дащенко. – Тернопіль, 2011.
У дипломній роботі викладено основні положення теорії пізнання у філософському, психологічному контексті, визначено поняття процесу пізнання, його форми, рівні, елементи, з'ясовано роль мови та мовлення у пізнавальній діяльності індивіда, місце тексту у процесі пізнання.
Проаналізовано поняття журналістського тексту, спроектовано теорію пізнання на творчий процес у журналістиці, визначено співвідношення науковості, пізнавальності та виховних елементів журналістського матеріалу. За допомогою соціологічного дослідження зроблено спробу визначити ставлення журналістів до пізнавальних характеристик тексту.
Зроблено спробу проаналізувати тексти з елементами пізнавальності у виданнях "Вільне життя плюс" та "Нова Тернопільська газета" за 2010 рік. Визначено місце текстів наукового, художнього, релігійного та позанаукового пізнання у газеті "Вільне життя плюс". З'ясовано, що у "Вільному житті плюс" переважають тексти наукового та художнього пізнання. Досліджено тексти філософського, міфологічного та позанаукового пізнання у виданні "Нова Тернопільська газета". Визначено пріоритетність позанаукових пізнавальних текстів у цій газеті.
Ключові слова :пізнання, пізнавальний процес, журналістських текст, наукове пізнання, релігійне пізнання, художнє пізнання, філософське пізнання, позанаукове пізнання.
|