|
Стецюк, І. М. Діяльність "Союзу українок" в Східній Галичині у міжвоєнний період [Текст] : магістерська робота / І. М. Стецюк ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, історичний ф-т ; наук. кер. І. С. Зуляк. – Тернопіль, 2011.
У магістерській роботі аналізується діяльність "Союзу українок" в Східній Галичині у міжвоєнний період.
За своєю структурою дослідження поділено на три тематичні блоки: особливості виникнення і становлення "Союзу українок" - передумови створення організації, її структура та основні принципи; основні напрямки діяльності - внесок у суспільно-політичний розвиток, сприяння соціально-економічному розвитку та вплив на національно-культурне життя Східної Галичини; функціонування "Союзу українок" на міжнародній арені - міжнародна діяльність та взаємини з еміграцією.
З'ясовано, що виникнення "Союзу українок" зумовлене розвитком українського жіночого руху та зовнішніми умовами. Організація сприяла суспільно-політичному, соціально-економічному та національно-культурному розвитку Східної Галичини. Про зростання ролі "Союзу українок" та його впливу свідчить активна діяльність організації на міжнародній арені та створення всесвітнього "Союзу українок".
Комплексно досліджено період революційних подій на Кубані як складову частину Української національно-демократичної революції 1917 - 1921 рр. З'ясовано, що в даний період відбувається посилення інтенсифікації національної ідентичності серед кубанських українців. Доведено, що проявами цього процесу стали заходи Кубанської влади у спробі державного об'єднання Кубані з УНР і Українською державою П. Скоропадського, підтримки української національно-визвольної боротьби і особистій участі багатьох кубанських українців у становленні і захисту української державності.
На підставі даних порівняльного аналізу основних етапів державотворчих процесів в 1917-1921роках, визначено основні причини, які завадили становленню кубанською державності: конфронтація з Добровольчою армією, керівництво якої виступало за відновлення "єдиної неподільної" Росії і вступило у відкрите протистояння з урядом Кубанського Краю; окупація Кубані Червоною армією і встановлення радянської влади.
Ключові слова: "Союз українок", жіночий рух, фемінізм, Східна Галичина, національно-культурний рух.
|