|
Цьомик, М. В. Сучасне новинне телевиробництво: комунікативний аспект та технології (на прикладі телеканалів 1+1 та TV-4) [Текст] : дипломна робота / М. В. Цьомик ; ТНПУ ім. В.Гнатюка, філолог. ф-т. ; наук. кер. І. В. Крупський. – Тернопіль, 2012.
Дослідження охоплює кілька аспектів тележурналістики. З одного боку це теоретичне і практичне підґрунтя комунікації, стандартів інформаційного мовлення, з іншого - психологічно-емоційне поле. Третім пунктом уваги дослідження є відповідність каналів "1+1" та "TV-4" вищезгаданим аспектам, їх врахування, взаємодія й притаманні цим каналам особливості на прикладі інформаційної продукції.
У роботі розглянуто телебачення у світлі комунікативного процесу. Прослідковано тенденцію розвитку міжособистісного спілкування. В ході дослідження з'ясовано поняття "новини" і співвіднесено його із загальною сферою комунікації. Виокремлено поняття "теленовини", їх основні характеристики та особливості; розглянуто поняття "комунікація". Визначено місце новин у процесі телемовлення. Також було схарактеризовано теленовини як засіб взаємодії, зв'язку між глядачами та журналістами. Відзначено тенденції теленовин, розглянуто основні функції та їх застосування.
Здійснено практичне дослідження комунікативної сфери телевізійних новин. Розглянуто телеканали "TV-4" та "1+1" у структурі розвитку українського телебачення, визначено місце, особливості і досягнення у середовищі української новинної індустрії. Також було розглянуто ступінь дотримання каналами стандартів інформаційної журналістики з огляду на специфіку мовника, концепції, специфіку аудиторії, як важливого пункту в співпраці з аудиторією. Проаналізовано структуру каналів, склад працівників, особисті професійні характеристики й відображення цих факторів на особливостях інформаційної продукції мовників.
Проілюстровано найпоширеніші методи викладу теленовин, іх застосування на "TV-4" та "1+1", порівняно й визначено ключові особливості застосування різних шляхів розгортання новини на конкретних прикладах інформаційних сюжетів.
Особливий наголос у роботі поставлений на дослідженні різноманіття засобів візуальної наочності й використання графічних засобів у підготовці телевізійних новин та їх вплив на сприйняття аудиторією.
Ключові слова: комунікація, телевізійні новини, infotainment, функції телебачення, кодування, журналістські стандарти, ефір, сюжет, синхрон, графіка, засоби візуальної наочності.
|