|
Сідор, М. Природно-ресурсний потенціал Закарпатської області [Текст] : дипломна робота / М. Сідор ; ТНПУ ім. В.Гнатюка, географ. ф-т ; наук. кер. О. В. Заставецька. – Тернопіль, 2012.
У першому розділі роботи подані визначення понять "природні ресурси" та "природно-ресурсний потенціал" як економічних категорій. Розглянуто основні підходи до систематизації природних ресрусів, порівняно основні методики дослідження природно-ресурсного потенціалу та визначено їх недоліки і переваги. Наголошено на актуальності дослідження природних ресурсів як важливого чинника на економічний поступ регіону.
У другому розділі дипломної роботи описано основні складові природно-ресурсного потенціалу. Визначено найбільш перспективні природні ресурси в процесі розвитку окремих галузей господарства та задоволенні потреб суспільства.
У третьому розділі запропоновано використання матеріалів дипломної роботи в шкільному курсі географії. В процесі дослідження розроблено екскурсійний маршрут для учнів восьмих класів загальноосвітніх шкіл.. Метою проведення екскурсії є засвоєння вивченого матеріалу про природно-ресурсний потенціал рідного краю шляхом наочного споглядання. Такий спосіб якісно доповнює вивчення теми та сприяє загальному розвитку школярів: проведена екскурсія виховує почуття шанобливого ставлення до навколишнього середовища, а також любов до рідного краю.
Ключові слова: природні ресурси, природні умови, рекреаційні ресурси, природно-ресурсний потенціал, природозаповідний фонд, природні ландшафти.
|