|
Корольчук, У. В. Художні засоби вираження концепту "гнів" у творах "молодих і сердитих" та "бітників" [Текст] : дипломна робота / У. В. Корольчук ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, ф-т іноземних мов ; наук. кер. О. І. Довбуш. – Тернопіль, 2013.
Наукова робота присвячена дослідженню художніх засобів вербалізації концепту "гнів" у творах "молодих і сердитих" та "бітників" на прикладі романів Дж. Керуака "В дорозі", В. Берроуза "Голодний сніданок", К. Еміса "Щасливчик Джим" та п`єсі Дж. Осборна "Озирнись у гніві". У роботі проаналізовано причини та передумови зародження цих рухів, наведено характерні особливості, притаманні "молодим і сердитим" та "розбитому поколінню", встановлено лінгвокультурну специфіку поняття "гнів", а також лінгвістичні засоби вираження його в англійській мові. У дослідженні окреслено основні риси творчості згадуваних угрупувань, зокрема їхніх представників, визначено основні теми і проблеми порушені у творах "молодих і сердитих" та "бітників", висвітлено характерні риси літературного стилю цих рухів. У науковій роботі виокремлено та охарактеризовано специфіку вербалізації бунту та гніву на конкретних прикладах із вище зазначених творів.
Ключові слова: література, письменник, післявоєнне покоління, суспільство, бунт, "молоді і сердиті", "розбите покоління"/"бітники", концепт "гнів", емоція, персонаж/герой, портрет героя.
|