|
Курпіта, З. П. Використання комп'ютерного моделювання у шкільному розділі фізики з розділу "Електрика". [Текст] : дипломна робота / З. П. Курпіта ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, фізико-математичний ф-т ; наук. кер. І. В. Корсун. – Тернопіль, 2013.
Комп'ютерне моделювання посідає провідне місце у практичних застосуваннях засобів електронно-обчислювальної техніки, тому, говорячи про практичні застосування комп'ютерів, ми з необхідністю приходимо до потреби в ознайомленні з ним школярів.
Дипломна робота складається з вступу, трьох розділів: "Моделювання як метод наукового пізнання", "Основні етапи моделювання", "Приклади використання та розробки комп'ютерних моделей" , висновку та додатків.
У вступі показано важливість комп'ютерного моделювання, яке є потужним засобом наукового пізнання та потребує інтеграції знань із різних навчальних дисциплін і, таким чином, сприяє формуванню світогляду з позицій єдиного підходу до вивчення різноманітних явищ навколишнього світу.
В першому розділі формуються й у подальшому уточнюються загальні уявлення про моделі й моделювання; наводиться один з можливих підходів до класифікації моделей.
У другому розділі розглянуто технологію створення моделі та подальшу роботу з нею. Два представлених тут приклади ілюструють можливості комп'ютера як потужного обчислювального пристрою і ефективного засобу побудови графіків математичних залежностей.
У третьому розділі показані приклади використання різних моделей та наведені деякі задачі, які використовуються при вивченні розділу фізики "Електрики".
У висновку проаналізовано місце комп'ютерного моделювання під час навчання фізики, яке виступає не як предмет вивчення, а як предмет, який формує навчальне середовище, і як засіб управління навчальною діяльністю і як засіб навчальної діяльності.
Ключові слова: моделі, комп'ютерне моделювання, PheT, віртуальна лабораторія.
|