|
Палій, О. П. Особливості лісовідновлення на заповідних територіях (на прикладі природного заповідника "Медобори") [Текст] : дипломна робота / О. П. Палій ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, географ. ф-т ; наук. кер. Л. Р. Грицак. – Тернопіль, 2013.
Проведено аналіз літературних даних, що розподілу лісових ресурсів на території тернопільської області та по україні в цілому. Розглянуто основні тенденції щодо шляхів відновлення основних лісових культур в україні.
Встановлено, що на лісопокритій території природного заповідника "медобори" за лісівничо-екологічною типологією виділено 12 типів лісу. Найбільш поширеними типами лісу є свіжа грабова діброва, свіжа грабово-букова діброва, волога грабова діброва і волога грабово-букова діброва. Корінні деревостани основного масиву природного заповідника займають лише 3400,0 га (38,2 %), похідні - 5504,8 га (61,8 %). Найбільшу відносну площу похідні типи деревостанів займають у краснянському і городницькому лісництвах і найменшу частку у вікнянському лісництві.
З'ясовано, що усі лісівничі заходи на території природного заповідника "медобори" мають бути спрямовані на інтенсифікацію природних процесів, створення умов для появи, росту і розвитку підросту, формування деревостану дуба.
Ключові слова: лісовий фонд, лісовідновлення, деревні породи, природний заповідник "медобори".
|