Г18 |
Гамерська, І. І. Педагогічні засади гармонізації національних і європейських стандартів освіти в контексті Болонського процесу [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки / Гамерська Ірина Ігорівна ; Дрогобицький держ. пед. ун-т ім. І. Франка. – Дрогобич, 2014. – 20 с.
Узагальнення результатів дослідження дало підставу визначити систему педагогічних засад: забезпечення цілісності освітнього процесу як онтологічної нескінченно можливої системи, якій притаманні поліцентричність, діалогічність, неоднорідність, недиз'юнктивність, полілогічність; поетапне здійснення освітнього процесу на основі взаємозв'язку теорії і практики; створення інноваційного освітнього середовища, яке відповідає особистішим потребам і запитам майбутнього фахівця, здатного працювати в мультикультурному освітньому просторі; актуалізація принципу мультикультурності освітнього процесу як усвідомлення майбутнім фахівцем множинності якісно своєрідних та самобутніх культур; педагогічна підтримка процесу національної самоідентифікації майбутнього фахівця шляхом надання пріоритетності національного компонента у змісті освіти.
Запровадження в Україні стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти дає можливість продемонструвати імплементацію в Україні політики, процедур та інструментів зовнішнього і внутрішнього забезпечення якості вищої освіти. Створення Національної рамки кваліфікацій сприяє перенесенню ідеї Європейської рамки кваліфікацій на український грунт. У процесі дослідження встановлено, що якісна трансформація Національної рамки кваліфікацій в ефективний інструмент розроблення, ідентифікації, співвіднесення, визнання, планування і розвитку кваліфікацій може бути досягнута лише за умови створення атмосфери взаємної довіри і співпраці між державою, бізнесом, освітою та суспільством.
Важливим для освітнього середовища України повинна стати європейська практика оцінки якості освіти, яка йде шляхом створення спеціалізованих акредитаційних агентств - суспільних організацій, які займаються розробкою інструментарію і методик оцінки якості, а також проведенням перевірки і підтвердженням якості освіти.
|