Д79 |
Дуброва, С. В. Професійна підготовка майбутніх учителів іноземних мов до формування комуніктивної компетенції учнів основної школи [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти / Дуброва Світлана Володимирівна ; Переяслав-Хмельницький держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. – Переяслав–Хмельницький, 2015. – 19 с.
Дисертацію присвячено проблемі професійної підготовки майбутніх учителів іноземних мов до формування комунікативної компетенції учнів основної школи.
У роботі розкрито сутність основних понять "компетентність" і "компетенція", "професійна компетентність", "ключові компетентності" та "ключові компетенції" майбутнього вчителя іноземної мови. Проаналізовано сучасний стан професійної підготовки майбутніх учителів іноземних мов до формування комунікативної компетенції учнів основної школи у вищих навчальних закладах України.
Процес підготовки майбутніх учителів іноземних мов до формування комунікативної компетенції учнів основної школи здійснюється на засадах комунікативного, особистісного та індивідуального підходів до навчання та у відповідності до положень Болонської конвенції.
Розроблено і впроваджено модель професійної підготовки майбутніх учителів іноземних мов до формування комунікативної компетенції учнів основної школи. У моделі зазначено мету, педагогічні умови, засоби, методи, форми, етапи організації навчально-виховного процесу. Модель складається з ціле-мотиваційного, когнітивно-операційного та оцінно-результативного компонентів.
Визначено критерії (змістовий та операційний), показники та рівні (високий (креативний), достатній (продуктивний), низький (обмежений)) готовності студентів до формування комунікативної компетенції учнів основної школи.
У роботі теоретично визначено та обґрунтовано найбільш сприятливі педагогічні умови професійної підготовки майбутніх учителів іноземних мов: забезпечення комунікативного спрямування процесу підготовки майбутніх учителів іноземних мов на засадах особистісного та індивідуального підходів до навчання; відбір, структурування та оновлення змісту дисциплін циклу професійної підготовки; використання інноваційних технологій у процесі професійної підготовки; застосування педагогічної діагностики у процесі професійної підготовки майбутніх учителів іноземних мов.
|