Н59 |
Нечепорук, Я. С. Формування готовні курсантів до професійного іншомовного спілкування в системі "пілот - диспечер" [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти / Нечепорук Яна Сергіївна ; Класичний приват. ун-т. – Запоріжжя, 2015. – 20 с.
У роботі обґрунтовано наукову теоретико-практичну проблему готовності до професійного іншомовного спілкування, з'ясовано сутність досліджуваного поняття, конкретизовано критерії, показники й рівні сформованості аналізованого аспекту. Виокремлено, теоретично аргументовано та експериментально перевірено сукупність педагогічних умов, що забезпечують результативність формування готовності курсантів до професійного іншомовного спілкування в системі "пілот - диспетчер". Базисний термін витлумачений як стан гарантованої здатності успішного ведення англомовного виробничого радіообміну в нестандартних та стандартизованих обставинах професійної діяльності на засадах міжнародних норм авіаційної комунікації, що передбачають наявність динамічної комбінації знань, практичних навичок, способів мислення, адекватного сприйняття, інтерпретації й точної передачі інформації в умовах індивідуальної взаємодії пілота та диспетчера.
Конкретизовано структурні компоненти, критерії, показники та рівні готовності курсантів до професійного іншомовного спілкування в системі "пілот - диспетчер", що відображають динаміку її формування. До структурних компонентів досліджуваної готовності належать: операційно-діяльнісний, стимулювально-мотиваційний і креативно-діяльнісний. Описані критерії й показники дали змогу діагностувати рівні готовності: низький, середній, високий.
У ході формувального експерименту доведено переважання високого й середнього рівнів сформованості готовності курсантів до професійного іншомовного спілкування в системі "пілот - диспетчер", що вмотивувало необхідність організації цілеспрямованої, систематичної роботи з формування готовності курсантів до професійного іншомовного спілкування в системі "пілот - диспетчер", теоретичного обґрунтування й верифікації педагогічних умов становлення названої готовності.
Ключові слова: готовність, спілкування, професійне спілкування, готовність до професійного іншомовного спілкування, льотний навчальний заклад, курсанти, модель формування готовності курсантів до професійного іншомовного спілкування.
|