|
Гулка, Р. М. Аматорський хоровий колектив як чинник національного культуротворення школярів [Текст] : дипломна робота / Р. М. Гулка ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, Інститут мистецтв ; наук. кер. Л. Д. Ороновська. – Тернопіль, 2016.
В умовах відродження української національної культури і освіти пріоритетного значення набувають процеси оновлення художньо-естетичного навчання і виховання особистості. Вагоме місце у цьому процесі посідає функціонування аматорських хорових колективів як самостійно так і у загальноосвітніх школах, діяльність яких спрямована на розвиток, задоволення естетичних потреб, виховання талантів та здійснення професійної підготовки найбільш обдарованих особистостей, що і зумовило актуальність обраної теми дипломного дослідження.
Дипломант науково розкриває потребу вивчення цього явища яке зумовлене тим, що відродження широкої діяльності аматорських хорових колективів у сьогодення надасть можливості розпочинати формування вокальної культури народу з дитинства. Зниження вікового цензу для співаків-початківців передбачає внесення змін у процес вокального навчання з метою оновлення його змісту та методів навчання.У роботі вдалодосліджено особливості формування аматорського хору, специфіку управління ним та місце педагога-організатора у цьому процесі.
Результати дослідження можуть бути використані у процесі викладання курсів з історії та теорії культури України, спеціальних курсів вищих культурно-мистецьких навчальних закладів тощо. Основні положення дипломної роботи можуть бути використаними у процесі підготовки методичних рекомендацій для керівників аматорських хорових колективів та при їх підготовці до атестації.
Ключові слова: оровий колектив, аматорський хор, учнівський хор, культуротворчість школярів, національне культуротворення.
|