Б72 |
Бобро, А. А. Формування соціального здоров'я студентської молоді у позааудиторній виховній роботі вищого навчального закладу [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.07 - теорія і методика виховання / Бобро Артур Анатолійович ; Східноукраїнський нац. ун-т ім. В. Даля. – Київ, 2017. – 20 с.
У дисертації запропоновано узагальнення теоретичних відомостей та розроблення практичних шляхів вирішення проблеми формування соціального здоров'я студентської молоді в позааудиторній виховній роботі вищого навчального закладу.На основі аналізу наукової літератури з'ясовано стан сучасного вивчення проблеми формування соціального здоров'я студентської молоді у виховній теорії та практиці, а також уточнено й конкретизовано основні поняття дослідження: "здоров'я", "соціальне здоров'я", "соціальне здоров'я студента", "технологія формування соціального здоров'я студентської молоді в позааудиторній виховній роботі ВНЗ".
Виокремлено й обгрунтовано структуру соціального здоров'я студентської молоді, що включає когнітивний, мотиваційно-потребовий, емоційно-вольовий, рефлексивний та діяльнісно-поведінковий компоненти, визначено їх критерії, показники та охарактеризовано високий, середній і низький рівні його сформованості.
Розроблено структурно-функціональну модель технології формування соціального здоров'я студентства, яка грунтується на визначених структурі, підходах та принципах. Визначено сутність, розроблено та апробовано технологію формування соціального здоров'я студентської молоді в позааудиторній виховній роботі вищого навчального закладу. Ця технологія має три етапи: стимулювально-мотиваційний, змістовно-процесуальний та аналітико-коригувальний.
Визначена сутність технології формування соціального здоров'я студентської молоді як опис планомірної педагогічної діяльності, що грунтується на законах навчання, виховання й розвитку особистості та забезпечує передбачувані результати, яка має такі етапи:
- стимулювально-мотиваційний - включав проведення інформування студентів про створення студентського клубу "Компас" та запрошення до участі в його роботі, розробка та розповсюдження плакатів, на яких зазначено коротко основну інформацію про діяльність клубу, створення групи "Соціальне здоров'я молоді" у соціальній мережі "ВКонтакті" через яку надавалась інформація для учасників про час зібрання та заходи, що плануються, допомога студентам в усвідомленні потреби набуття навичок гармонійної взаємодії;
- змістовно-процесуальний - передбачав впровадження у виховний процес вищого навчального закладу студентського клубу "Компас", структуру якого складають дві програми спрямовані на формування соціального здоров'я студентської молоді. Перша програма - "Основи соціального здоров'я". Друга комплексна виховна програма - "Гармонійна взаємодія - запорука соціального здоров'я";
- аналітико-корегувальний - передбачав аналіз і корекцію рівня сформованості соціального здоров'я студентської молоді.
Реалізація зазначених програм сприяла підвищенню рівня теоретичних знань про основи соціального здоров'я студентів, формуванню мотивації на соціальне здоров'я, позитивних моральних якостей, стійкості цінностей соціального здоров'я, соціальної активності, громадянської відповідальності, емпатії, культури спілкування, рефлексивних умінь, взаємоповаги, взаєморозуміння, безконфліктності, а також допомогла провести ефективну профілактику девіантної поведінки.
|