К78 |
Кравченко, В. М. Теоретичні і методичні засади модернізації професійної підготовки викладачів вищої школи в умовах магістратури [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. д-ра пед. наук : 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти / Кравченко Володимир Миколайович ; Класичний приватний ун-т. – Запоріжжя, 2017. – 40 с.
Дисертаційна робота є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми модернізації професійної підготовки викладачів вищої школи в умовах магістратури.
Сформульовано концепцію модернізації професійної підготовки викладачів вищої школи, що грунтується на методологічному, теоретичному, практичному, методичному й технологічному концептах і на засадах системного, компететнісного, синергетичного, аксіологічного, діяльнісного, особистісно-орієнтованого, культурологічного, акмеологічного підходів. Розроблено й апробовано авторську модель модернізованої професійної підготовки викладачів вищої школи в умовах магістратури. Здійснено наукове обґрунтування та експериментальну перевірку організаційно-педагогічних умов модернізації професійної підготовки викладачів вищої школи.
Виявлено чинники впливу на формування професіоналізму майбутніх викладачів у контексті модернізації їхньої професійної підготовки з урахуванням тенденцій суспільного розвитку, вимог роботодавців (ВНЗ) до кваліфікаційних характеристик викладачів вищої школи, потреб соціуму, глобалізації, інформатизації, конкуренції на ринку освітніх послуг, змін освітньої парадигми, оновлення змісту й технологій навчання.
Охарактеризовано структурні компоненти професіоналізму майбутніх в*даіадачів вищої школи, показники та рівні його сформованості в магістрантів. Доведено актуальність і доцільність упровадження модифікованої методики формування професіоналізму викладачів вищої школи з використанням '^формаційно-комунікаційних технологій.
Експериментально перевірено ефективність запропонованого науково-^етодичного забезпечення модернізації професійної підготовки викладачів вищої ''їколи в умовах магістратури та засобів діагностики сформованості в них професіоналізму за рахунок модернізації професійної підготовки. Вказано переваги електронної підтримки освітнього процесу на основі дистанційних технологій Завчання в межах інформаційного освітньо-професійного середовища університету.
|