С99 |
Ся, Ц. Формування емоційно-вольової надійності підлітків у виконанні вокально-хорових творів [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.02 - теорія та методика музичного навчання / Ся Цзюань ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. – Київ, 2017. – 20 с.
У дисертації досліджується проблема формування емоційно-вольової надійності підлітків у виконанні вокально-хорових творів, яка є актуальною для музично-освітньої практики як в Україні, так і в Китаї.
Конкретизовано поняття "емоційно-вольова надійність підлітків", розкрито теоретичні та практичні аспекти формування цього феномена у процесі вокально-хорового навчання учнів.
Визначено критерії та показники сформованості емоційно-вольової надійності підлітків, розроблено комплекс методів діагностики сформованості досліджуваного феномена.
Доведено ефективність формування емоційно-вольової надійності підлітків у процесі виконання вокально-хорових творів за умов створення сприятливого психологічно-комфортного середовища середовища навчального процесу на хорових заняттях; активізації емоційно-вольових проявів учнів у процесі вокально-хорової роботи; стимулювання до творчої активності підлітків у процесі виконання вокально-хорових творів.
Розроблена і експериментально перевірена методика формування емоційно-вольової надійності підлітків у виконанні вокально-хорових творів, що передбачає послідовність проведення педагогічної роботи згідно організаційно-адаптаційного, емоційно-стимулювального, самостійно-регулятивного етапів.
Експериментально доведено ефективність комплексу методів та прийомів поетапного формування емоційно-вольової надійності підлітків у виконанні вокально-хорових творів (психологічної підтримки; образної концентрації; самоконтролю, самооцінки та саморегулювання емоційного стану; вольової витримки; хорової театралізації; створення ситуації успіху; презентації власних можливостей у виконанні вокально-хорових творів; рефлексивного осмислення власних думок і почуттів у виконанні вокально-хорових творів).
Ефективність методики підтверджено позитивною динамікою формування рівнів сформованості емоційно-вольової надійності підлітків у виконанні вокально-хорових творів, що дає підстави підкреслити її доцільність та перспективність застосування для підвищення якості музичного навчання учнів підліткового віку в умовах загальноосвітніх шкіл.
|