Л99 |
Ляшенко, Р. О. Розвиток професійної самоактуалізації майбутнього викладача-філолога в процесі магістерської підготовки [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти / Ляшенко Ростислав Олександрович ; Центральноукраїнський держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. – Кропивницький, 2017. – 20 с.
У дослідженні засвідчено, що самоактуалізація - це якість особистості, яка слугує "посиленням" її соціальних або професійних можливостей.
Обгрунтовано, що професійна самоактуалізація майбутнього викладача-філолога є інтегративною характеристикою його особистості, що віддзеркалює рівень розвитку професійної актуалізації завдяки вияву професійної самосвідомості, досягненням у професійному самовизначенні, демонструванню професійної позиції.
У дослідженні змодельовано, апробовано та експериментально перевірено методику діагностики та педагогічні умови розвитку професійної
самоактуалізації майбутнього викладача-філолога в процесі магістерської підготовки. Зокрема обґрунтовано, що самоактуалізацію слід розуміти з двох позицій: з динамічного погляду це процес виявлення або стимулювання внутрішніх суперечностей саморозвитку, осмислення та розв'язання екзистенційних проблем, що зумовлює перехід суб'єктних якостей людини з потенційного в актуальний стан, тобто сприяє їх саморозвитку й забезпечує початок нової стадії самореалізації; із змістового погляду, це інтегративна особистісна якість, що забезпечує готовність і здатність долати внутрішні суперечності в процесі саморозвитку, мобілізувати акмеологічні ресурси для творчої реалізації життєвих планів та програм, ефективного розв'язання особистісних і професійних завдань. У роботі здійснено порівняльний аналіз ефективності різних видів діяльності, які зумовлюють розвиток професійної самоактуалізації в аспекті проблеми дослідження.
|