|
Дяків, М. І. Методика використання педагогічного малюнку у початковій школі [Текст] : дипломна робота / М. І. Дяків ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, ФПП, від-ня почат. освіти ; наук. кер. І. І. Пацалюк. – Тернопіль, 2017.
У дипломній роботі розкрито специфіку використання педагогічного малюнку з метою формування графічних здібностей школярів та розвитку їх образотворчості, сприйнятливості.
З'ясовано, що педагогічний малюнок як засіб наочності, має свою специфіку й прийоми роботи, власну конкретну мету й завдання, певну методики навчання. Як метод - є дієвим у плані научування молодших школярів зображати. До його видів відносять: малюнок на класній дошці, мольберті, пояснювальний малюнок (начерки, замальовки), зроблений педагогом в куточку аркуша учнівського альбому - виправлення помилок у малюнку учня рукою вчителя (іноді на окремому листку).
У педагогічному малюнку використовують значну кількість малярських матеріалів (крейда, сангіна, вугіль, фарби, графічні матеріали) та технічні прийоми їх використання. Усе це апробовано у процесі педагогічної практики
Досліджено, що результативність використання різноманітних методичних прийомів педагогічного малюнку на уроках образотворчого мистецтва в початковій школі досягається завдяки систематичного його використання, творчого підходу до реалізації поетапного малювання, залучення школярів до сприйняття малюнків педагога та до співпраці з вчителем при виконанні цих робіт (малювання, продовження педагогічного малюнка, виправлення "помилок" вчителя)
Ключові слова: молодший школяр, педагогічний малюнок, поетапне виконання, ілюстрування, засоби педагогічного малюнку
|