Б77 |
Бойчук, А. П. Педагогічні умови професійної підготовки майбутніх агентів з організації туризму у професійно-технічних навчальних закладах [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти / Бойчук Алла Петрівна ; Хмельницький нац. ун-т. – Хмельницький, 2018. – 20 с.
Дисертаційну роботу присвячено проблемі професійної підготовки майбутніх агентів з організації туризму у професійно-технічних навчальних закладах. Відповідно до завдань дослідження проаналізовано сучасний стан підготовки майбутніх фахівців для галузі туризму й обґрунтовано педагогічні умови професійної підготовки: формування позитивної мотивації майбутніх агентів з організації туризму до професійної діяльності в сфері регіонального туризму; вдосконалення змісту професійної підготовки майбутніх агентів з організації туризму наповненням агротуристичним компонентом; використання сучасних професійно-орієнтованих форм, методів і технологій навчання для розв'язання професійних завдань; удосконалення практичної підготовки майбутніх агентів з організації туризму з урахуванням туристичного потенціалу регіону.
Визначено структурні компоненти професійної компетентності майбутніх агентів з організації туризму, а саме: особистісно-мотиваційний, когнітивно-інформаційний, операційно-діяльнісний, рефлексивно-прогностичний. Відповідно до визначених компонентів обґрунтовано критерії та показники сформованості професійної компетентності, а саме: ціннісно-мотиваційний, гностично-пізнавальний, діяльнісно-практичний, проектувально-результативний. Встановлено рівні сформованості професійної компетентності майбутніх агентів з організації туризму: високий (оптимальний), достатній (основний), середній (допустимий) і низький (критичний).
Запропоновано модель професійної підготовки майбутніх агентів з організації туризму у ПТНЗ. Експериментально перевірено ефективність педагогічних умов професійної підготовки майбутніх агентів з організації туризму в ПТНЗ. У роботі доведено, що впровадження обґрунтованих педагогічних умов сприяє підвищенню ефективності професійної підготовки майбутніх агентів з організації туризму.
|