|
Далєвський, В. М. Особливості поглинання іонів Cu2+ клітинами кишківника та зябер коропа [Текст] : магістерська робота / В. М. Далєвський ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, хім.-біол. ф-т ; наук. кер. В. О. Хоменчук. – Тернопіль, 2018. – 55 с.
Магістерська робота присвячена вивченню особливостей поглинання іонів Cu2+ через зябра та кишківник коропа (Cyprinus carpio L.). Досліджено концентраційну, температурну та часову залежність поглинання іонів Купруму зябровим та кишківниковим епітелієм риб.
Встановлено, що поглинання іонів Купруму (ІІ) зябровим та кишковим епітелієм коропа є складним регульованим процесом та залежить від температури середовища та концентрації іонів Cu2+. Показано, що проникнення іонів Купруму через апікальну мембрану клітин зябер та кишківника Cyprinus carpio забезпечується за допомогою високоспорідненого та низькоафінного транспорту. Поглинання іонів Cu2+ є залежним від температури - за низьких температур кількість сорбованого металу максимальна, а за оптимальної температури для коропа- мінімальна. Відзначено, що більше половини акумульованих іонів Купруму (ІІ) надходить до клітин зябрового та кишківникового епітелію за перші хвилини інкубації. За високих концентрацій іонів Cu2+ в середовищі інкубації проходить дуже швидке накопичення металу в клітинах зябер та кишківника коропа і з часом кількість поглинутого металу практично не зростає.
Ключові слова: короп, зябра, кишківник, іони Купруму (ІІ), поглинання, транспорт
|