Т51 |
Токарєва, О. В. Формування мовленнєвої культури майбутніх фахівців морської галузі у процесі професійної підготовки [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти / Токарєва Ольга Вікторівна ; Центральноукраїнський держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. – Кропивницький, 2018. – 20 с.
Дисертаційне дослідження присвячено актуальній проблемі сучасної теорії та практики професійної освіти щодо формування мовленнєвої культури майбутніх фахівців морської галузі в процесі професійної підготовки.
Встановлено, що одним з концептуальних положень цілеспрямованої підготовки до мовленнєвої діяльності є особистісно орієнтований і компетентнісний підходи в сфері освіти, які сприяють покращенню рівня мовних, фахових знань і посилення мовленнєвої (комунікативної) спрямованості цього процесу у вишах морського профілю.
Уточнено сутність поняття "мовленнєва культура майбутніх фахівців морської галузі", критерії та показники рівнів сформованості мовленнєвої культури майбутніх фахівців морської галузі у процесі професійної підготовки. Теоретачно обґрунтовано та експериментально перевірено організаційно-педаїгогічні умови формування мовленнєвої культури майбутніх фахівців морської галузі у процесі професійної підготовки, які передбачають: реалізацію особистісно орієнтованого та компетентнісного підходів до навчання; відбором, визначення, структурування та наповнення змісту навчальних дисциплін з урахуванням специфіки суб'єкт-суб'єктної взаємодії викладачів і курсантів у процесі професійної підготовки; застосуванням традиційних та інноваційних форм, методів, прийомів і засобів навчання у процесі професійної підготовки.
Подальшого розвитку набули форми, методи та засоби формування мовленнєвої культури майбутніх фахівців морської галузі у процесі професійної підготовки.
Результати формувального експерименту засвідчили, що впровадження структурно-функціональної моделі позитивно впливає на формування мовленнєвої культури майбутніх фахівців морської галузі у процесі професійної підготовки. Дієвість застосування моделі визначалася використанням різних форм, методів, засобів, навчально-методичних посібників "Fьll Ahead" та "Ship's Heait".
|