Н17 |
Надутенко, О. Л. Формування художньої культури учнів як фактор удосконалення професійної майстерності викладачів музичних шкіл [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти / Надутенко Олена Леонідівна ; Центральноукраїнський держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. – Кропивницький, 2018. – 20 с.
У дисертації досліджено проблему вдосконалення професійної майстерності викладачів музичних шкіл у процесі формування художньої культури учнів. Розкрито зміст, структуру та особливості формування художньої культури учнів музичної школи, критерії (самовизначення, діяльність, відповідальність), показники та рівні (високий, середній, низький) їх сформованості.
У дослідженні визначено художню культуру учнів музичної школи як комплексну характеристику розвиненості особистості, яка віддзеркалює загальний рівень культури та рівень спеціальних умінь і навичок. Обгрунтовано, що професійна майстерність викладача музичної школи - це загальна здатність фахівця мобілізувати набуті музично-теоретичні знання й педагогічний досвід для формулювання педагогічних задач на основі усвідомлення сучасних навчально-виховних проблем, а також вміння творчо реалізовувати їх у конкретній художньо-музичній діяльності
На основі розглянутих науково-педагогічних, філософських, психологічних та методологічних засад розроблено методику діагностики рівня сформованості художньої культури учнів музичної школи ті запропоновано шляхи і методи її реалізації.
У роботі теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено ефективність педагогічних умов: самоствердження особистості учнів музичної школи; особистіша система художньо-естетичних цінностей; розвиток творчої оозбистості учнів музичної школи. Зокрема доведено, що педагогічні умови сфорімованості художньої культури особистості учнів як фактор удосконалення професійної майстерності викладачів музичних шкіл грунтуються на системі творчих завдань, піднесенні почуття самоцінності, на взаємодії художньо-естетичних, національних і морально-духовних цінностей музичного навчання та виховання.
Реалізовано також творчо-інтегративний підхід до формування художньої ісультури учнів, який передбачає таку організацію мушчно-художньої діяльності, щоб її виконання відкривало перспективу для удосконалення педагогічної майстерності викладачів музичних шкіл.
|