О-15 |
Обихвіст, М. С. Репрезентація фемінності у романах Габріеля Гарсіа Маркеса, Салмана Рушді і Мо Яня [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. філол. наук : 10.01.05 - порівняльне літературознавство / Обихвіст Марія Сергіївна ; Прикарпатський нац. ун-т ім. В. Стефаника. – Івано-Франківськ, 2018. – 20 с.
У дисертації досліджено теоретико-методологічну базу, яка використовується під час роботи. Виокремлено концепти "феміністичний", "жіночий" і "фемінний" як ключові поняття для характеристики жіночих образів у літературі. Проаналізовано "спільне" та "відмінне" у шляхах репрезентант жіночих образів у романах Ґ. Ґарсіа Маркеса, С. Рушді та Мо Яня, що дало змогу окреслити специфіку зображення фемінності в сюжетних конфліктах.
Виявлено загальні закономірності репрезентації фемінності в художніх образах творів Ґ. Ґарсіа Маркеса, С. Рушді та Мо Яня, які були виявлені у процесі виокремлення концептів "фемінний", "феміністичній", "жіночий" у колізіях найбільш репрезентативних з точки зору зображення героїнь у романах письменників: "Кохання в час холери" (El amor en los tiempos del colera, 1985), "Прощальне зітхання мавра" (The Moor's Last Sigh, 1995), "Великі груди, широкі сідниці" ( ^ $1 IE Щ ,1996 p.). Уперше в українському літературознавстві зіставляються онтологічно схожі образи, які представляють різні культури: індійську, колумбійську, китайську.
|