|
Череватий, М. М. Диверсифікація силових установок транспортних систем [Текст] : магістерська робота / М. М. Череватий ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, інж.-пед.ф-т ; наук. кер. В. С. Федорейко. – Тернопіль, 2018. – 66 с.
Магістерська робота присвячена дослідженню сучасних систем диверсифікації силових установок автомобільного транспорту.
У роботі проаналізовано історію виробництва електромобілів. Зазначено, що електромобіль з'явився раніше, ніж двигун внутрішнього згоряння. Роберт Андерсон збудував 1832/39 у Абердині прототип електромобіля. Перший електромобіль у вигляді візка з електродвигуном було створено 1841 року.
У роботі представлено основні технічні характеристики сучасних електромоблів, встановлено їх переваги та недоліки. Визначено, що акумулятори електромобілів повинні відповідати наступним вимогам: високі гранична енергія і потужність, високий ККД, велика кількість циклів "заряд-розряд", низька вартість, безпека, надійність, незначні видатки на технічне обслуговування, малий час заряду, відновлюваність матеріалів.
Також, у магістерській роботі, встановлено, що на сьогоднішній час немає єдиної концепції до побудови гібридних силових установок. Дослідження структурних принципів побудови гібридних силових установок показало широку різноманітність їх схемних рішень (послідовна гібридна технологія в гібридному електромобілі Chevrolet Volt, паралельна - у Honda CR-Z, послідовно-паралельна - у Toyota Prius, Lexus RX400h, Lexus GS450h, тощо). У кожного з них визначені недоліки та переваги.
Розглянуто передумови для тотального переходу на водень будуть потрібні не тільки енергоресурси для його виробництва, але і розвинена інфраструктура для його транспортування і зберігання - трубопроводи, залізничні цистерни, морські танкери, резервуари, автозаправки. Одна з головних причин кілька настороженого ставлення суспільства до водневої революції полягає в тому, що водень дуже летючий і вибухонебезпечний.
Ключові слова: електромобіль, двигун постійного струму, асинхронний двигун, гібридний автомобіль, акумуляторна батарея, водень, паливна комірка.
|