|
Рибін, В. С. Вплив засобів фізичного виховання на соціальну інтеграцію дітей-інвалідів [Текст] : магістерська робота / В. С. Рибін ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, ф-т фіз. вих.; наук. кер. І. Я. Грубар. – Тернопіль, 2018. – 63 с.
У магістерській роботі представлені результати теоретичного дослідження проблеми соціальної інтеграції дітей-інвалідів у суспільство засобами фізичного виховання. Також було досліджено роль та значення адаптивної фізичної культури (АФК) та адаптивного фізичного виховання (АФВ) в інтеграції дітей інвалідів, вивчено особливості проведення занять з фізичного виховання для дітей з обмеженими функціональними можливостями.
У ході дослідження проведено констатувальний експеримент, під час якого вивчали рівень обізнаності студентів непрофільних спеціальностей та їх ставлення до проблеми соціальної інтеграції дітей-інвалідів у суспільство засобами фізичного виховання.
Результати нашого дослідження підтвердили висунуті гіпотези нашого дослідження про те, що дитина з обмеженими функціональними можливостями - не вирок, а обмеженість організму, через яку вона заслуговує більшої уваги від суспільства, що саме інклюзивне навчання для дітей-інвалідів є головним ресурсом соціальної інтеграції, котрий буде слугувати успішній соціалізації та адаптації дитини з обмеженими можливостями в суспільство та важливість занять фізичними вправами, що є потужним джерелом відновлення психосоматичного здоров'я, корекції та компенсації вроджених і набутих вад розвитку, соціальної адаптації та соціальної інтеграції дітей-інвалідів у суспільство засобами фізичного виховання.
Ключові слова: дитина-інвалід, соціальна інтеграція, засоби фізичного виховання
|