|
Герцунь, О. В. Формування в старших дошкільників початків природничо-наукових знань під час ознайомлення з неживою природою [Текст] : магістерська робота / О. В. Герцунь ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, ФПП, від-ня почат. освіти ; наук. кер. В. М. Чайка. – Тернопіль, 2018. – 98 с.
Актуальність дослідження обумовлено тим, що різні форми пошуково-дослідницької діяльності інтенсивно впроваджуються в освітній процес закладів дошкільної освіти, отже, об'єктивно виникає протиріччя між можливостями дітей дошкільного віку та умовами для розвитку пошуково-дослідницької діяльності дошкільнят; між недостатньою теоретичною розробленістю проблеми розвитку пошуково-дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку, представленої в працях як вітчизняних, так і зарубіжних учених та недостатньою методичною та змістовною розробленістю питання психолого-педагогічного супроводу дитячого експериментування. Здійснене дослідження показало, що: у дітей підвищився рівень уявлень про ознаки неживих природних об'єктів і явищ, отже можна стверджувати, що дитяче експериментування в неживій природі є провідним для розвитку природничо-наукових знань у дітей старшого дошкільного віку, а використання розробленої системи та методичних рекомендацій є доцільним, досить ефективним і практично виправданим.
Ключові слова: дитяче експериментування, пошуково-дослідницька діяльність, дослідницька поведінка, STREAM-освіта, природничо-наукові уявлення, дослід.
|