Ч-43 |
Чень, К. Методика виконавсько-просвітницької підготовки майбутніх учителів музики в університетах України і Китаю [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.02 - теорія та методика навчання (інформатика) / Чень Кай ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. – Київ, 2019. – 20 с.
Дисертацію присвячено проблемі формування виконавсько-просвітницьких умінь майбутніх педагогів-музикакнтів у процесі фортепіанного навчання. Представлено музично-педагогічну модель просвітницької діяльності студентів у контексті їх адаптованостідо сучасних соціокультурних змін через посилення творчої складової у всіх видах виконавської підготовки. Крізь призму феноменологічного, синергетичного, аксіологічного, особистісно-орієнтованого і тезаурусного підходів визначено структуру виконавсько-просвітницьких умінь, яка складається з музично-когнітивного, мисленнево-операційного, комунікативно-операційного, інтерпретаційно-компетентнісного компонентів, та методики їх формування в процесі фортепіанного навчання.
Відповідно готовність студентів до музично-просвітницької діяльності характеризується наявністю стійкого позитивного емоційно-ціннісного ставлення до музичного просвітництвв; володінням системою спеціальних знань в галузі історії та теорії музики у межах світового мистецтва, вмінням застосовувати ці знання в музично-просвітницькій діяльності;застосуванням арсеналу професійних умінь, пов'язаних з практичним здійсненням музично-просвітницької діяльності (музично-виконавська майстерність, артистизм, образна, змістовна мова, комунікативні уміння і навички, емоційна переконливість тощо); сформованістю і вільним володінням системою методичних умінь,необхідних для планування і організації музично-просвітницької діяльності, наявністю організаційних здібностей.
|