|
Смалюк, О. О. Культивування Chlorella vulgaris Beij. для отримання біологічно активних сполук [Текст] : магістерська робота / О. О. Смалюк ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, хім.-біол. ф-т ; наук. кер. О. І. Боднар. – Тернопіль, 2018. – 70 с.
Магістерська робота присвячена дослідженню процесів вирощування у фотобіореакторі тривалої дії одноклітинної зеленої водорості Chlorella vulgaris Beij., оптимізації її культивування регуляторними чинниками у лабораторних умовах та за умов сонячної інсоляції та можливості отримання елементвмісних біологічно активних сполук з цієї водорості.
Розглянуті основні сучасні напрями практичного використання мікроводоростей і методи їх культивування, зазначені відповідні фізико-хімічні, технічні та кліматичні умови, що регулюють та модифікують процеси приросту біомаси та синтез органічних речовин, зокрема ліпідів.
За культивування Chlorella vulgaris у фотобіореакторі показник кількості клітин хлорели був у межах 11,01 ± 0,52?109 кл/дм3 за використання таких режимних параметрів: температури +22-25°С (± 0,2 °С), рН = 6.6-7.4, перемішуванням кожних 4 год і періодом освітлення 16/8 год. За сонячної інсоляції щільність культури у стаціонарній фазі становила в межах 16,1 ± 1,2?109 кл/дм3, із середньою продуктивністю біомаси близько 212,4 ± 18,1 мг сухої біомаси/дм3 та вмістом ліпідів 19,02 ± 0,4 мг сухої маси/дм3. Виділено та проаналізовано хроматографічним та мас-спектрометричним методом селенцинкліпідний комплекс з хлорели з потенційною біологічною активністю.
Ключові слова: Chlorella vulgaris Beij., культивування, біологічно активні добавки (БАД), аквакультура.
|