|
Дзюба, О. А. Позашкільна екологічна освіта в установах природо-заповідного фонду [Текст] : магістерська робота / О. А. Дзюба ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, хім.-біол. ф-т ; наук. кер. Г. Я. Жирська. – Тернопіль, 2018. – 73 с.
Досліджено видову різноманітність флори Обіжевського ботанічного заказника Заліщицького району. Встановлено, встановити видовий склад рослин, що зростають у заказнику. Складено , перелік рослин , які занесені до Червоної книги України, а саме: зозулині черевички справжні, клокичка периста, ковила волосиста і пірчаста, лілія лісова, підсніжник звичайний, первоцвіт дрібний, сон чорніючий, таволга польська, шоломниця весняна, ясенець білий.
На території заказника є багато рослин занесено до Переліку рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, на території Тернопільської області.
Робота присвячена дослідженню проблем екологічної освіти і виховання в установах природо-заповідного фонду та вивченню впливу додаткової позашкільної екологічної освіти на рівень екологічної вихованості учнів сучасної загальноосвітньої школи.
Розкрито особливості організації екологічної освіти в установах природо-заповідного фонду на прикладі природного заповідника "Медобори". Зокрема, охарактеризовано основні напрямки цієї діяльності - поширення інформації про певний природоохоронний об'єкт, його особливість, цінність для природи, а також форми еколого-освітньої роботи: музейні кімнаті, гербарії, візит-центри, бібліотеки, шкільні лісництва, екологічні стежки, експедиції та польові практики.
Встановлено, що підвищенню ефективності екологічного виховання сприяє позашкільна діяльність закладів заповідної справи на основі краєзнавчого підходу.
Ключові слова: позашкільна освіта, екологічна освіта і виховання, форми і методи екологічної освіти, краєзнавчий підхід, природний заповідник "Медобори".
|