Електронний каталог

          Аносова, В.
    Основні тенденції в будівництві фортифікаційних укріплень на території Західної України в Х-ХII ст. [Текст] / В. Аносова
    // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Сер. Історія. – 2018. – Вип. 2, ч. 2. – С. 48–51. – Бібліогр.: с. 50.

    У статті виявлено основні типи фортифікаційних укріплень регіону, що мали місце у Х–ХІІ ст. Простежено основні тенденції, характерні у розбудові об’єктів фортифікаційного значення та замків зокрема. Зважаючи на особливості давньоруського фортифікаційного будівництва, тривалий час місто було втіленням усіх відомих фортифікаційних споруд на той час. У ранньому середньовіччі в загальну систему оборонних споруд міста входили власні укріплення культових споруд, монастирів та церков. Місцеві феодали мали власні укріплені житла, що знаходилися у межах міста і фортифікаційні укріплення яких тісно перепліталися із системою фортифікації усього міста. У цей період складно виокремити один конкретний тип фортифікаційних укріплень. Приблизно у ХІ–ХІІ ст. на західноукраїнських землях розпочинають виокремлюватися типи укріплень, що не залежали від міста і функціонували як самостійні об’єкти фортифікації.


УДК 623:624]:94(477.8)"9/11"

            


Є складовою частиною документа Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Сер. Історія [Текст]. Вип. 2. ч. 2 / голов. ред. І. Зуляк ; редкол.: М. Алексієвець, Л. Алексієвець, М. Бармак [та ін.]. – Тернопіль : ТНПУ, 2018. – 177 с. – 55,00.



Теми документа






Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'