Т47 |
Тішкова, О. Ф. Підготовка вчителів англійської мови у вищих навчальних закладах Китайської Народної Республіки [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти / Тішкова Олена Федорівна ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. – Київ, 2019. – 20 с.
У дисертації здійснено теоретичне та практичне дослідження особливостей підготовки майбутніх учителів англійської мови у Китайській Народній Республіці.
На основі аналізу праць китайських і зарубіжних дослідників щодо проблеми підготовки вчителів англійської мови у Китайській Народній Республіці визначено тенденції і шляхи її реформування, а саме: перехід від формування мовної компетентності до формування комунікативної компетентності, запровадження комунікативного вивчення англійської мови у процес підготовки майбутніх учителів відповідного профілю, здійснення підготовки зазначених фахівців за подвійними програмами. З'ясовано, що найефективнішим засобом мотивації китайських студентів до вивчення англійської мови є необхідність складання стандартизованих екзаменів різного рівня (національного, регіонального (провінційного), місцевого). З'ясовано основні програмні вимоги й методи, які використовуються у навчальному процесі щодо підготовки вчителів англійської мови у Китайській Народній Республіці. Встановлено подібності та розбіжності у підготовці вчителів англійської мови у вищих навчальних закладах Китайської Народної Республіки й України.
На основі порівняльного аналізу професійної підготовки вчителів англійської мови в університетах Китайської Народної Республіки і України сформульовано рекомендації щодо використання деяких аспектів досвіду китайських університетів, зокрема: запровадження моделі "глобальної англійської мови" (Global English model) з акцентом на комунікативну та діяльнісну компетентність; обов'язкове складання студентами стандартизованих тестів; перегляд співвідношення обов'язкових і вибіркових дисциплін; регламентування обсягу вокабуляру для оволодіння студентами у межах різних програм навчання; запровадження обов'язкового єдиного екзамену з англійської мови після завершення студентами курсу її вивчення.
|