М50 |
Мен, Я. Підготовка китайських студентів у педагогічних університетах України до вокально-викладацької діяльності на засадах соціокультурної адаптації [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти / Мен Ян ; Державний заклад"Південноукраїнський нац. пед. ун-т ім. К. Д. Ушинського. – Одеса, 2020. – 21 с.
У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та практичне вирішення важливої для сучасної музично-педагогічної освити проблеми підготовки китайських студентів у педагогічних університетах Украіни до вокально- викладацької діяльності на засадах соціокультурної адаптації, представленої в результатах дисертаційного дослідження.
Розкрито і науково обгрунтовано сутність понять: "вокально-викладацька дiяльнicть", "підготовленість китайських студентів до вокально-викладацькоі діяльності". Розглянуто специфіку сощокультурної адаптації китайських студентів в умовах здобуття вищої музично-педагогічної освіти в Україні.
Схарактеризовано методологічні підходи до підготовки китайських студентів у педагогічних університетах України до вокально-викладацької діяльності на засадах соціокультурної адаптації - полікультурний, особистісно- персоналізований, художньо-герменевтичний та засоби їх реалізації в освітньому процесі в педагогічних університетах України.
Визначено компоненти підготовленості китайських студентів до вокально- викладацької діяльності - аксіологічно-мотиваційний, виконавсько- полікультурний, методико-практичний, обгрунтовано критерії та показники оцінювання piвнiв підготовленості майбутніх фахівців до вокально- викладацької діяльності (особистісно-мобілізаційний, інтерпретаційно-виконавський, фахово-творчий). Розроблено модель подготовки китайських студентів до вокально-викладацької діяльності на засадах соціокультурної адаптації; обгрунтовано педагогічні умови підготовки китайських студентів до вокально-викладацької діяльності. Представлено поетапну методику підготовки китайських студентів до вокально-викладацької діяльності на засадах соціокультурної адаптації, сутність організаційних фом і мeтoдiв експериментальної роботи на кожному етапі та її результати, які довели, що пропонована методика й обгрунтовані педагогічні умови є ефективними.
Ключові слова: підготовка майбутнього викладача вокалу педагогічного університету, китайські студенти, соціокультурна адаптація, педагогічні умови, вокально-викладацька діяльність.
|