|
Мищишин, О. М. Біологічні особливості та вирощування господарсько-цінних видів роду Salix L. [Текст] : магістерська робота / О. М. Мищишин ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, хім.-біол. ф-т ; наук. кер. Р. Л. Яворівський. – Тернопіль, 2019. – 78 с.
Магістерська робота присвячена вивченню біологічних і екологічних особливостей представників роду Salix в умовах Правобережного Лісостепу України та аналізу перспективності використання цих рослин у народному господарстві України. Для реалізації мети було вивчено систематичне положення та філогенетичні зв'язки досліджуваних видів роду Salix, встановлено особливості сезонного ритму росту і розвитку, зимостійкість і посухостійкість, успішність адаптації інтродукованих видів роду Salix в Правобережному Лісостепу України та визначено перспективи і напрямки використання досліджуваних верб у народному господарстві України.
Встановлено, що більшість із досліджуваних інтродукованих видів верб добре акліматизувалися у регіоні досліджень. Успішність акліматизації S. alatavica, S. capusii, S. eleagnos, S. kangensis оцінено як добру, що пов'язано з невисоким балом оцінки їхньої генеративної здатності через відсутність особин чоловічої статі, а це унеможливлює розвиток повноцінного насіння та суттєво знижує сумарне значення акліматизаційного числа. Зважаючи на результати досліджень, вивчені види рекомендовано до апробації в садово-парковому господарстві та біоенергетичній галузі господарювання.
Для озеленення міських територій рекомендовано використання рослин видів Salix alatavica, S. capusii, S. eleagnos, S. kangensis, S. caspica та гібриду Salix integra ? Salix acutifolia.
Ключові слова: Salix L., інтродукція, адаптація, декоративність, Правобережний Лісостеп України.
|