|
Пахолок, М. Р. Оптимізація фізичної підготовки юних волейболістів [Текст] : магістерська робота / М. Р. Пахолок ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, ф-т фіз. вих.; наук. кер. С. Т. Сапрун. – Тернопіль, 2019. – 59 с.
У магістерській роботі охарактеризовано основи фізичної підготовки волейболістів на етапі початкової підготовки. На основі комплексного аналізу науково-методичної літератури та інтернет-джерел, практичного досвіду тренерів було вдало визначено актуальність дослідження. Проаналізовано результати експериментального дослідження в рамках якого відбувався констатувальний експеримент з метою визначення рівня фізичного розвитку, основних фізичних якостей, рівня фізичної працездатності і окремих вегетативних систем організму.
За результатами експериментального дослідження процес фізичної підготовки юних волейболісток на етапі початкової підготовки, організований на основі диференційованого цілеспрямованого впливу на визначальні елементи ігрової спеціалізації, компоненти фізичної працездатності, дозволяє більш суттєво, ніж при традиційній системі тренувань волейболісток, підвищити рівень загальної та спеціальної фізичної підготовленості. Це відобразилося в збільшенні силових можливостей (на 10,0-18,4% в ЕГ проти 3-4% в КГ), швидкісно-силових можливостей (на 6,9-8,4%, проти - 1,7-4,4%), швидкісної витривалості (на 5,6%, проти - 1,6%), швидкості (на 8,3-9,8%, проти 0,4-3,8%), гнучкості (на 25%, проти 6,8%) і показників спеціальної підготовленості (на 10,8-34,1% проти 1,8-4,7%).
Використання вищеперерахованих засобів та методів, тестів, показників фізичної підготовленості можна рекомендувати тренерам-викладачам ДЮСШ, як критерії спортивного відбору та контролю за рівнем фізичної підготовленості на різних етапах багаторічної підготовки.
Ключові слова: волейболісти, фізична підготовка, навчально-тренувальний процес, тестування, початковий етап підготовки.
|