Електронний каталог

          Riabova, Y.
    Рrofessional training of future teachers in Ukraine in terms of globalization [Текст] = Професійна підготовка майбутніх учителів в Україні в умовах глобалізації / Y. Riabova
    // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Сер. Педагогіка. – 2020. – № 1. – Р. 41–47. – The bibliography at the end of the article.

    Розглянуто професійну підготовку майбутніх учителів в Україні з точки зору глобалізації. Нові виклики в системі підготовки майбутніх фахівців зумовлені соціокультурною динамікою, яка постійно прискорюється під тиском глобалізації та інформаційної революції. В умовах глобалізації зростає конкуренція у сфері освітніх послуг. У контексті пошуку суспільством ефективної освітньої політики та необхідності переходу на гнучку високотехнологічну освіту необхідно використовувати новітні інформаційно-комунікаційні технології. Основна мета цього дослідження проаналізувати вплив сучасних тенденцій глобалізації на професійну підготовку майбутніх вчителів в Україні. Для досягнення мети дослідження використовується набір методів і прийомів наукового пізнання. Теоретико-методологічною основою дослідження є фундаментальні та сучасні положення педагогічної теорії,наукової розробки зарубіжних та українських вчених та фахівців у галузі освіти. Методи теоретичного узагальнення та порівняння використовувались для аналізу сучасних тенденцій глобалізації та їх впливу на сучасну освіту та вимоги до підготовки майбутніх вчителів у сучасних умовах та тенденціях, щоб відповідати світовим стандартам і вимогам. У ХХІ ст. роль освіти для всіх країн зростає, визначальною для країни на світовій арені є конкурентоспроможність майбутніх вчителів. Освіта є інструментом впливу на ментальні цінності та пріоритети людей з урахуванням інтересів довгострокової та сучасної соціальної практики. Освіта стикається з основними викликами глобалізації, оскільки сучасна соціальна реальність, яка характеризується найбільш загальним способом крахом системи цінностей, відсутністю жорстко структурованих нормативних моделей, вимагає нових підходів. Підготовка майбутніх учителів розглядається в контексті глобалізації як важлива передумова модернізації та трансформації сучасної освіти на покладаючись на вітчизняний та зарубіжний досвід. Основою професійної підготовки вчителя є психолого-педагогічна підготовка, яка скерована на формування глибоких антропологічних знань, комунікативних навичок та компетентностей у сфері людських відносин. Підвищена професійна підготовка викладачів у вищій школі передбачає реалізацію педагогічного процесу та розвитку знань, умінь, компетентностей, цінностей, норм поведінки та педагогічного спілкування, спрямованих на те, щоб стати фахівцем відповідальним за розвиток своїх професійно значущих якостей. Інвестиції в освіту в умовах глобалізації стають чинником якісного розвитку інтелектуального капіталу країни, а також міжнародної інтеграції та з розвитком інформаційної інфраструктури розширюють освітній простір.


УДК 378:373.091.12.011.3-051+005.44

            


Є складовою частиною документа Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Сер. Педагогіка [Текст] = Scientific Issues of Ternopil Volodymyr Hnatiuk National Pedagogical University. Section: Pedagogy. № 1 / голов. ред. Г. Терещук ; редкол.: І. Задорожна, В. Кравець, І. Цідило [та ін.]. – Тернопіль : ТНПУ, 2020. – 196 с.



Теми документа






Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'