|
Мацегоріна, А. О. Оригінальна графіка України початку ХХІ століття [Текст] : магістерська робота / А. О. Мацегоріна ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, ф-т мистецтв ; наук. кер. С. О. Вольська. – Тернопіль, 2020. – 66 с.
Актуальність теми. В історії розвитку українського мистецтва- графіка продовжує займати вагоме місце і являється частиною культурної традиції. Найвиразніше це відслідковується в останні десятиліття. Художники Львова змінили підхід до естетичних надбань минулого, руйнуючи наслідки тоталітаризму в мистецтві. Магістерська робота є спробою виявлення впливу на станкову графіку в Україні європейського мистецтва та розкриття за таких умов національної специфіки, водночас дослідження спрямоване на комплексне висвітлення основних процесів формування львівського графічного середовища.
Мета роботи - комплексно висвітлити процеси формування українського графічного середовища, художньо-стильових ознак станкової графіки періоду 1990 - 2000-х років у контексті національного розвитку та європейських впливів.
Для досягнення мети поставлено такі завдання:
- вивчити та систематизувати джерела, що висвітлюють культурномистецьке середовище України в другій половині ХХ століття;
- висвітлити історичні передумови розвитку української графіки початку ХХІ століття;
- проаналізувати національну специфіку графічних творів традиційно-побутової та історичної тематики (структура композиції, пошук ідей і тематика);
- охарактеризувати розвиток естампів 1990 - 2000-х років (тематичні експерименти в постмодерному контексті);
- визначити місце станкової графіки українських митців у структурі українського мистецтва;
- окреслити роль європейських впливів на українську графіку періоду 1990 - 2000-х років;
- провести мистецтвознавчий аналіз композиційних структур, мотивів, тематики, колористики як єдиного комплексу формальних засобів у графічних аркушах станкової графіки.
Ключові слова: графіка, станкова графіка, митці, гризаль, туш, перо, композиція
|