|
Ходина, О. Б. Домінування видів та біорізноманіття у заповіднику Медобори [Текст] : магістерська робота / О. Б. Ходина ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, хім.-біол. ф-т ; наук. кер. В. В. Грубінко. – Тернопіль, 2020. – 106 с.
Об'єкт дослідження: біорізноманіття, стан і розвиток флори та фауни екосистемизаповідника "Медобори".
Мета роботи:оцінка стану та динаміки флори і фауни у екосистемі заповідника "Медобори" у зв'язку з екологічними ризиками кліматичного, ландшафтного, гідрологічного, агробіологічного та антропогенного характеру.
Предмет дослідження - екологічна роль флори та фауни екосистемизаповідника "Медобори".
Наукова новизна одержаних результатів. Вперше у сучасний період здійснено моніторингове вивчення стану флори та фауни у екосистемі заповідника "Медобори", різноманіття та фітоценотичний розвиток, а також стан тваринного населенняу заповіднику в умовах кліматичних змін. Встановлено фактори ризику, що спричиняють екологічні загрози у заповіднику "Медобор". Встановлено порушення термічного та гідрологічного режимів у екосистемі, розвиток процесів деградації. Вивчено екологічні показники заповідника "Медобори". Оцінено можливі шляхи розвитку у екосистемі заповідника "Медобори" за дії забруднювачів за антропогенного впливу.
Практичне значення одержаних результатів. Дану магістерську роботу можна використати для розроблення методичних рекомендацій та практичних заходів з покращення негативних змін видового складута екологічного стану заповідника "Медобори".
Результати дослідження враховані при розробці "Програми охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області на 2021-2027 роки",http://ecoternopil.gov.ua/images/Programa_ONPS/SEO_progr112020.pdf.
Ключові слова: екосистема, заповідник "Медобори", флора, фауна,біорізноманіття.
|