|
Проців, Г. Т. Мультимодальний та прагмастилістичний аспекти констуювання сучасної англійськомовної анімаційної казки [Текст] : магістерська робота : спеціальності 035 Філологія 035.041 Германські мови та літератури (переклад включно), перша - англійська (Англійська мова і література) / Г. Т. Проців ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, ф-т іноземних мов ; наук. кер. О. Б. Ярема. – Тернопіль, 2021. – 101 с.
У магістерській роботі досліджується потенціал мультимодального та прагмастилістичного підходів при конструюванні сучасної англійськомовної анімаційної казки. У роботі здійснено теоретичний аналіз з питань функціонування казки, як окремого літературного жанру, висвітлено лінгвокультурні особливості британських казок, їх композиційні та локально-темпоральні характеристики. Зазначено основні подібності та відмінності мультфільмів та анімаційних казок, враховуючи психологічний аспект мультимодальності. Досліджено провідні засоби вираження мультимодальності у них: їх вербально-візуальну та аудіально-вербальну компоненти та проаналізовано превалюючі сегментаційні та графічні складники та функції шрифту та кольору. Наведено приклади вживання фразеологічних одиниць й гумору; синтактико-стилістичні засобів структурування речень для підкреслення експресивності та образності мовлення.
Об'єктом дослідження виступають сучасні англійськомовні анімаційні казки.
Предметом дослідження є засоби вираження мультимодальності та прагмастилістичності в англійськомовних анімаційних казках.
Робота складається зі вступу, трьох розділів, загальних висновків та списку наукової літератури (82 використані джерела, 39 із них іноземною мовою).
Ключові слова: казка, жанр, британська література, анімація, невербальні, паравербальні складники, мультимодальність, прагмастилістичність, експресія.
|