|
Івах, О. Р. Дослідження зарядно-розрядних характеристик акумуляторних батарей електротранспорту учнями профільних навчальних закладів [Текст] : магістерська робота : Спеціальність : 015.38. "Професійна освіта. Транспорт" / О. Р. Івах ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, інж.-пед. ф-т ; наук. кер. Я. П. Замора. – Тернопіль, 2023. – 79 с.
Магістерська випускна робота присвячена актуальному, на даний час,
науково-технічному завданню - переходу на транспорт нового типу . А саме - електрокари.
Електромобілі неминуче проникають у життя суспільства завдяки їх ефективності та економічності. Все більше автовласників у світі віддають перевагу електромобілям (Electric Vehicle - EV) замість традиційних транспортних засобів із двигунами внутрішнього згоряння. При цьому, в останні роки значно збільшується відсоток "чистих" електромобілів у порівнянні з гібридними транспортними засобами. На сьогоднішнійдень поширення електромобілів стає все поширенішим і глобальним.
Судячи з цих фактів, вже через кілька років гостро постане питання ефективності уніфікованих платформ для зарядки електромобільних акумуляторів які вмонтовані в корпус автомобілів, тож дана магістерська робота, присвячена дослідженню процесу бездротової передачі електроенергії з метою модернізації існуючих систем для зарядки електромобілів.
На сьогоднішній день люди дуже добре знайомі з бездротовою передачею даних, аудіо та відеосигналів, тож чому не можна передати без дротів і електроенергію.
Науково-технічний прогрес не стоїть на місці, і на сьогодні вже дуже актуально постало питання розробки технологій для бездротової передачі електроенергії, в тому числі, і для розробки імпульсної бездротової платформи для зарядки автомобільних акумуляторів.
Метою даної роботи є вивчення способу моделювання розподілу потужності на приймальній котушці в залежності від частоти, для визначення максимуму потужності бездротової платформи, що дозволяє заряджати основні типи акумуляторних батарей електромобілів.
Об'єктом роботи виступає платформа для бездротової передачі енергії. Предметом є процес моделювання передачі енергії на приймальну котушку.
Результати роботи можуть бути використані при розробці, модернізації та налаштуванні платформи для бездротової передачі енергії. Актуальне питання дасть можливість молодим спеціалістам долучитися до впровадження новітніх технологій на транспорті.
Встановлено проблеми професійної підготовки фахівців автотранспортної галузі України та шляхи їх вирішення, надано рекомендації щодо організації процесу підвищення якості знань майбутніх фахівців.
Ключові слова: сучасний автомобіль, характеристика, акумулятори, імпульсний зарядний пристрій, електробус, безконтактний зарядний пристрій.
|