|
Марценишин, Р. І. Моделювання способів використання електромобіля як джерела автономного електроживлення в середовищі професійного закладу освіти [Текст] : магістерська робота : Спеціальність : 015.38. "Професійна освіта. Транспорт" / Р. І. Марценишин ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, інж.-пед. ф-т ; наук. кер. Р. І. Загородній. – Тернопіль, 2023. – 67 с.
Магістерська робота присвячена дослідженню способів використання електромобіля як джерела автономного електроживлення в середовищі професійного закладу освіти.
У роботі виконано аналіз сучасної концепції розвитку електромобілів, що складається з декількох ключових аспектів: - ємність акумуляторів авто, що впливають на його автономність; - простота заряджання; - швидкість заряджання; - доступність зарядних станцій; - узгодження графіків заряджання з графіком потужності енергосистеми локальної або загальної; - тарифікація для керування графіком заряджання; - формування Smart мережі заряджання в концепції Smart Grid;
Систематизовано ти узагальнено теоретичний матеріал щодо типів існуючих зарядних станцій, оцінено основні переваги та недоліки даних систем в рамках впровадження Smart станцій зарядки електромобілів.
Проаналізовано існуючі типи акумуляторів, що використовуються в електромобілях, оцінено характеристики та майбутні перспективи застосування окремих типів в електромобілях. Досліджено основні фактори, що впливають на стан зарядки електромобілів, процеси, які можуть впливати на швидкість заряджання та розряджання акумуляторів.
Досліджено основні типи існуючих систем тарифікації для станцій зарядки електромобілів, перелічено основні переваги використання тарифікації для узгодженої роботи системи електропостачання в міських умовах.
Розроблено концепцію використання електромобіля як джерела автономного електроживлення в середовищі професійного закладу освіти. Проведено вдосконалення навчальної програми з навчальної дисципліни "Електричне та електронне обладнання автомобілів". Розроблено лекцію на тему "Електромобіль як джерело автономного електроживлення в сучасних умовах".
Ключові слова: smart система, електромбіль, динамічна тарифікація, акумуляторна батарея, оптимізація, заряджання.
|