|
Бощук, П. М. Гуцульська коляда: звичаєва збереженість, автентичні мотиви та колорит [Текст] : магістерська робота : спеціальність 014.03 Середня освіта (Історія) / П. М. Бощук ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, історичний ф-т ; наук. кер. В. М. Кіцак. – Тернопіль, 2023. – 77 c.
Дана робота висвітлює автентичну збереженість гуцульської коляди як культурного дійства горян, що є суттєвою частиною традиційної культури. У роботі описаний послідовний процес підготовки колядників до Різдва та початку колядницького дійства, що триває до Водохреща. Проведений порівняльний аналіз "старовіцьких" і сучасних гуцульських колядок. Перші, на жаль, не побутують зараз, оскільки на початку ХХ сторіччя були переписані, новоскладені на мотиви біблійних сюжетів. В роботі описаний повний копмлект колядницького строю.
Дипломна робота має практичне і теоретичне значення, перше полягає в тому, що дана робота може стати матеріалом для написання статей, рефератів, доповідей; зібрані матеріали будуть корисними у майбутній педагогічній діяльності при вивченні тем із історії рідного краю (Гуцульщини). Теоретичне значення полягає в подальшій науковій розробці даної проблеми, а саме зібранні нових польових розслідів.
Ключові слова: Гуцульщина, гуцули, коляда, колядники, традиція, звичаї, культура, народні знання, коляди, колядницький стрій.
|