|
Скакун, М. М. Інноваційні підходи до формування індивідуальної освітньої траєкторії дітей молодшого шкільного віку з порушеннями інтелектуального розвитку [Текст] : магістерська робота : спеціальність: 016 Спеціальна освіта (Інклюзивна освіта) / М. М. Скакун ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, ФПП ; наук. кер. М. О. Супрун. – Тернопіль, 2023. – 74 с.
У даній дипломній роботі досліджується актуальна проблема інноваційних підходів до формування індивідуальної освітньої траєкторії дітей молодшого шкільного віку з порушеннями інтелектуального розвитку. Збільшення кількості дітей з порушеннями інтелектуального розвитку в сучасному суспільстві викликає потребу у вивчені нових методик та підходів, новітніх технологій, які сприятимуть кращому розумінню потреб дітей з інтелектуальними порушеннями. Надаватимуть доступу до інформації, розвитку навичок та покращення сприйняття матеріалу дітьми, створення відкритого та прийнятного середовища, де діти з інтелектуальними порушеннями матимуть можливість брати участь у навчальному процесі на рівних з іншими дітьми.
У роботі проводиться аналіз спеціальної літератури з питань доцільності та ефективності використання інноваційних підходів в освітньому процесі у роботі з дітьми молодшого шкільного віку з порушеннями інтелектуального розвитку.
Обґрунтовано необхідність індивідуалізації процесу навчання та розвитку для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, а також зазначено важливість інноваційних підходів у формуванні їхньої освітньої траєкторії. Досліджено різні моделі та методики роботи з цією категорією учнів, зокрема, використання новітніх технологій, індивідуально-орієнтовані підходи та інші інноваційні методи.
Робота пропонує практичні рекомендації та стратегії для вчителів, які працюють з дітьми з порушеннями інтелектуального розвитку, спрямовані на створення сприятливого навчального середовища та індивідуальної освітньої траєкторії для кожного учня.
Основні завдання роботи включають вивчення проблеми формування індивідуальної освітньої траєкторії дітей молодшого шкільного віку з порушеннями інтелектуального розвитку, окреслити роль та місце інноваційних підходів в освітньому процесі у роботі з дітьми молодшого шкільного віку з порушеннями інтелектуального розвитку, з'ясувати роль та значення використання комп'ютерних технологій в освітньому процесі у роботі з дітьми молодшого шкільного віку з порушеннями інтелектуального розвитку.
Під час проведення дослідження було з'ясовано, що індивідуальний підхід до навчання та розвитку цієї категорії дітей є надзвичайно важливим і має ключове значення для їхнього успішного розвитку. Вивчення різноманітних методів, підходів та інноваційних технік дозволило зрозуміти, що створення індивідуальної освітньої траєкторії для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку потребує комплексного підходу. Впровадження новітніх технологій, індивідуально-орієнтованих програм та робота з врахуванням унікальних потреб кожної дитини є ключем до досягнення позитивних результатів, а саме впевненому розвитку особистості, самооцінки та соціальній адаптації.
Отже, враховуючи отримані результати дослідження, можна зробити висновок, що інноваційні підходи є ключовим чинником в покращенні якості освіти для дітей молодшого шкільного віку з порушеннями інтелектуального розвитку та сприяють формуванню їхньої успішної освітньої траєкторії.
Ключові слова: порушення інтелектуального розвитку, особливі освітні потреби, інклюзивна освіта, інноваційні технології, матеріально-технічне оснащення, технічні засоби.
|