Т98 |
Тютюнник, М. Г. Формування художньо-комунікативної готовності майбутнього викладача музичного мистецтва [Текст] : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. пед. наук : 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти / Тютюнник М. Г. ; Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка. – Кропивницький, 2024. – 20 с.
Дисертаційна робота присвячена проблемі формування художньо- комунікативної готовності майбутнього викладача музичного мистецтва, розробці та імплементації відповідних педагогічних умов в навчально-виховний процес, експериментальній перевірці ефективності авторської методики формування художньо-комунікативної готовності майбутнього викладача музичного мистецтва. У дослідженні художньо-комунікативна готовність майбутнього викладача музичного мистецтва визначається як складна інтегрована професійно значуща особистісна якість, котра виявляється у здатності майбутнього фахівця до емпатійно-діалогової взаємодії, співтворчості з учнем у процесі сприйняття, інтерпретації, творення мистецтва, його глибокого осмислення-пізнання, самовираження і самореалізації у різних видах спільної творчо-комунікативної діяльності.
Відповідно структурним компонентам досліджуваного феномена визначено й схарактеризовано критерії сформованості означеного поняття у майбутнього викладача музичного мистецтва, зокрема, ціннісно- орієнтаційний, когнітивно-знаннєвий, творчо-діяльнісний, рефлексивно- аналітичний; виокремлено три рівні сформованості художньо-комунікативної готовності майбутнього викладача музичного мистецтва: високий, середній, низький.
Педагогічними умовами формування художньо-комунікативної готовності, що сприяють результативності та ефективності навчального процесу визначено: створення творчо-комунікативного освітнього середовища на засадах емпатійно-діалогової (суб'єкт-суб'єктної) взаємодії викладача і студента; залучення студентів до співтворчості у різних видах художньо- комунікативної діяльності у процесі навчання та педагогічної практики; використання інтерактивних форм і методів навчання, котрі сприяють інтенсивному й динамічному формуванню художньо-комунікативної майбутнього викладача музичного мистецтва.
У дослідженні доведено, що впровадження визначених педагогічних умов, методики їх реалізації в систему професійної підготовки у вищих навчальних закладах України сприятиме позитивним змінам у рівнях художньо-комунікативної готовності майбутнього викладача музичного мистецтва.
|