|
Калинюк, І. О. Павло Скоропадський у державотворчому вимірі України [Текст] : бакалаврська робота : спеціальність: 014.03 Середня освіта (Історія) / І. О. Калинюк ; ТНПУ ім. В. Гнатюка, історичний ф-т ; наук. кер. Б. М. Баран. – Тернопіль, 2024. – 61 c.
Бакалаврська робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 52 найменувань. Загальний обсяг роботи становить 61 сторінок.
Об'єктом дослідження теми є видатна постать гетьмана П.Скоропадського, його внутрішня і зовнішня політика та її вплив на державотворчі процеси. Предметом роботи є геополітичне, соціальне, економічне, міжнародне становище Української Держави протягом періоду гетьманату.
Мета роботи полягає у розгляді та аналізі ролі П.Скоропадського в утворенні, функціонуванні, розвитку Української Держави, оцінці здобутків й прорахунків його політики, що й спричинило повалення Гетьманату в грудні 1918 р. й приходу до влади опозиційної Директорії.
У першому розділі бакалаврської роботи проаналізовано історіографію та джерельну базу даної теми. У другому - описано хроніку життя П.Скоропадського у загальних рисах від народження до 1918 р. для розуміння формування впливів і політичної ідеології гетьмана. Третій розділ присвячений аналізу внутрішньої політики Гетьманату, а саме: на утворенні й функціонуванні системи органів державного управління, соціально-економічних й культурно-освітніх реформах, ролі Української Автокефальної Православної церкви в Українській Державі. І останній, четвертий розділ зосереджений на висвітленні зовнішньої політики П.Скоропадського, тобто на активних дипломатичних відносинах з європейськими державами, вирішенні проблем приналежності етнічних українських територій й дослідження федеративного договору з Росією, котрий пришвидшив падіння Українського Держави у грудні 1918 р.
Ключові слова: Гетьманат, Брестський мир, Хліборобський з'їзд, реформи, армія, освіта, УАПЦ, Четвертний союз, Антанта, федеративний договір, Директорія.
|